Poskytované

právní
služby

Právní služby poskytuji napříč celým právním řádem, zejména pak v níže uvedených oblastech.

Pro zajištění Vašich potřeb spolupracuji nejen s exekutorem, ale i s notářem.

Právo

Občanské

Smluvní dokumentace. Závazkové vztahy. Sousedské spory. Právo nemovitostí. Náhrada škody. Exekuce a insolvence. Sporná agenda.

Právo

Obchodní

Smluvní dokumentace. Zakládání obchodních společností. Právo cenných papírů. Vymáhání pohledávek. Hospodářská soutěž. Podnikatelské právo.

Právo

Pracovní

Pracovněprávní problematika. Pracovněprávní dokumentace. Pracovní úraz, nemoc z povolání, náhrada škody. Zastoupení zaměstnanců i zaměstnavatelů.

Právo

Rodinné

Úprava poměrů k nezletilým. Rozvod manželství (sporný i dohodou). Předmanželská smlouva, vypořádání SJM. Snížení či zvýšení výživného.

Právo

Trestní

Obhajoba v trestním řízení. Zastoupení poškozených. Propuštění z vazby či TOS. Zastoupení před OČTŘ.

Právo

Správní a ústavní

Přestupkové řízení. Sepis ústavní stížnosti. Stavební právo. Katastrální právo.

Ceník

Odměna za poskytované právní služby se odvíjí od individuální dohody advokáta s klientem a je vždy závislá na obsahu právní služby. 

Standardně odměna advokáta činí 1 500 Kč za každou započatou hodinu práce. Při dlouhodobější spolupráci si můžeme sjednat slevu z hodinové taxy, případně zvýhodněnou paušální úhradu právních služeb.

Za vstupní konzultaci zahrnující zejména seznámení se s předmětem požadované právní služby přísluší advokátovi odměna ve výši 600 Kč za každých započatých 20 minut této konzultace. V případě, že dojde k podpisu smlouvy o poskytování právních služeb, bude první vstupní konzultace v dané věci v rozsahu 20 minut poskytnuta zdarma.

Nejsem plátcem DPH.

 

Pověřeným subjektem k mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů pro oblast sporů mezi advokátem a spotřebitelem ze Smluv o poskytování právních služeb (na základě zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů), je Česká advokátní komora se sídlem Národní 16, 110 00 Praha 1, www.cak.cz, a to počínaje dnem 5.2.2016 z pověření Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

OBCHODNÍ DUCH SE NEZAPŘE

Kdybych si vedl žebříček bizarních případů, na jednom z prvních míst by se umístila partnerka jednoho drogového dealera. Ta ihned poté, co jejího partnera zadržela policie, klidně dál nabízela nevyprodané zásoby skrze jeho profil na Facebooku.

Policisté se nestačili divit, že jimi sledovaný profil stále nabízí zboží k prodeji. Zadržet danou dámu už pro ně nebylo nic těžkého.

A JEDEN ADVOKÁTSKÝ VTIP

Mladý soudce se ptá zkušeného staršího kolegy:

„Kolik byste dal muži, který načerno pálí kořalku?“

„Maximálně padesát korun za litr.“

MAŘENKA

Jednomu klientovi byl uložen trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidel na dva roky. Za několik týdnů si byl na policejní služebně vyzvednout motorku, která mu byla zabavena kvůli jiné věci.

Jaké bylo překvapení policistů, když viděli, jak muž ještě před služebnou nasadil helmu, nasedl a na motorce odjel. Šokovaní policisté se za ním samozřejmě vydali a následně jej obvinili z tzv. mařenky, což znamená přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

KONTAKT

NAPIŠTE MI

Právní služby poskytuji i prostřednictvím e-poradenství a to prostřednictvím elektronického formuláře.

Máte-li zájem o mé služby, stačí vyplnit kontaktní formulář a já Vás budu kontaktovat. Také můžete napsat na petr@advokathosek.cz.

Prosím potvrďte: